Porušenie autorských práv k textu piesne

Peter Bálik píše na .týždni o na prvý pohľad až príliž očividnom porušení autorských práv. Podľa jeho slov:

Cez víkend nás kamarát upozornil, že Peter Cmorík spieval na predvolebnom mítingu neznámu pieseň, ktorej slová pochádzajú z našej skladby Bez konca z rovnomenného albumu, no hudba bola úplne iná. Skoro ma porazilo!

..

V sobotu nám z Írska napísal kamarát Hobit, že si mám pozrieť piatu minútu a štrnástu sekundu z reportáže na STV o predvolebných mítingoch. Strih a na pódiu stojí Cmorík a na celú sálu spieva:

Ešteže láska je vždy mimo zákon
Vždy uniká a vždy má náskok
Ešteže veci len tak sú
Bez nášho hnevu a súhlasu

Skoro som odpadol. Hobit nám povedal, že keď to objavil celú noc nespal s tým, že ako sme mohli dať Cmoríkovi súhlas. Odľahlo mu, keď mu Lucia povedala, že nie.

Video už bohužiaľ z YouTube stiahli. Ak je pravda čo pán Bálik píše, ide o dosť ‘školácky’ zásah do ako majetkových (§ 18 ods. 2 d),g) a možno i a) a h) AZ) tak aj osobnostných autorských práv (§ 17 ods. 1 písm. d) AZ). Dokonca možno uvažovať aj o podružnom zásahu do práv na ochranu osobnosti vzhľadom na politický kontext (§ 11 a nasl. OZ) alebo o nekalej súťaži (§ 44 a nasl. ObchZ). Osobne som zvedavý či to autorská obec nechá len tak.