Druhá žaloba na Ulož.to

Na Ulož.to zdá sa mieri dalšia žaloba. Lupa.cz píše:

Největší tuzemské úložiště právně kontroverzního obsahu čeká zřejmě další žaloba. Podle našich informací ji připravuje skupina několika nakladatelů v čele s pražským nakladatelstvím Leges, které se specializuje především na odbornou literaturu v oblasti práva.

[..]
Tuláček teď Lupě potvrdil, že nakladatelé v současné době připravují další žalobu. Ta by podle našich informací měla směřovat na provozovatele Ulož.to, společnost Nodus Technologies. Mělo by se typově jednat o žalobu proti nekalosoutěžnímu jednání.

Osobne ma prekvapila najmä posledná zmienka. Nekalosúťažný titul totiž v tomto prípade úplne závisí od autoskoprávneho. Ak totiž Ulož.to neporušuje autorské práva, je ťažké tvrdiť, že sa správa nekalo voči svojej konkurencii. Myslím, že moja knižka Zodpovednosť na internete podľa českého a slovenského práva, ktorá vychádza za dva týždne, nemohla byť lepšie načasovaná. Záujemcovia o knižku sa môžu nechať už teraz upozorniť emailom na jej vydanie na stránke http://www.odpovednostnainternetu.cz.